Katowice gospodarzem Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych

0
42

Świąteczna magia unosi się w powietrzu, ale co z tymi, którzy spędzają Wigilię w samotności? W Katowicach pojawiła się inicjatywa, która rozświetla serca tych, którzy nie mają towarzystwa w magiczny wieczór. 

Wigilijne spotkania dla samotnych stają się coraz bardziej istotnym elementem współczesnych świąt. Wraz z wzrostem świadomości społecznej i troską o osoby pozostające w samotności, wiele społeczności organizuje specjalne wydarzenia, aby umożliwić wszystkim doświadczenie magii świąt w atmosferze wspólnoty.

Wigilia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 24 grudnia 2023 roku o godzinie 16:00.

W tym roku gospodarzem Metropolitalnej Wigilii dla samotnych zostało miasto Katowice. W dniu 24 grudnia każda osoba samotna lub znajdująca się w trudnej sytuacji materialnej będzie mogła skorzystać z zaproszenia na spotkanie. W tym roku, gościnności miasta nie zabraknie nawet najbardziej samotnym. Wszystko zostanie zorganizowane w tradycyjnym klimacie świątecznym, Można będzie podzielić się opłatkiem, porozmawiać z innymi gośćmi, spędzić czas w świątecznej atmosferze oraz usiąść przy wigilijnym stole. Na gości będą czekać: barszcz z uszkami, karp, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, sałatka, ciasto i inne słodkości. Wigilii będą towarzyszyć melodie kolęd. 

Warto zaznaczyć, że do przygotowania  imprezy są potrzebni wolontariusze. Można pomóc podczas gotowania potraw, przy przygotowaniu hali czy wsparciu w trakcie wydarzenia. Chętnych odsyłamy do strony organizatora wigilii – Wolne Miejsce.


Serdecznie zapraszamy wszystkie samotne osoby na miły wieczór wigilijny.