Juwenalia Śląskie 2023

0
98

Nadchodzi piękny miesiąc maj, a to oznacza, że na kilka dni władzę nad miastem przejmą studenci! Najbardziej oczekiwane święto studenckie tuż za rogiem!

Coroczne święto wszystkich studentów Śląska ma długą i bogatą historię, a jego nowoczesna forma sięga korzeniami pierwszej połowy lat 90-tych. Nazwa słynnej majowej imprezy pochodzi z języka łacińskiego (Iuvenalia), co można tłumaczyć jako Igrzyska Młodzieńców lub Święto Młodości. 

Tegoroczna edycja Juwenaliów Śląskich jest organizowana na bazie trzech rodzajów aktywności: 

  • Wielki Barwny Korowód Studentów (23 maja) – masa studentów w przebraniach przejdzie się ulicami Katowic aby przejąć władzę nad miastem. Wieczór będzie uwieńczony huczną imprezą w Parku Powstańców Śląskich.
  • Imprezy Towarzyszące (23 – 24 maja) – organizatorzy zadbają o balans pomiędzy imprezowaniem i wypoczynkiem, każdy znajdzie wydarzenie, na które ma ochotę.
  • Mega Garden Party (25 – 27 maja) – festiwal plenerowy, który odbędzie się w Katowickim Parku Leśnym. Najbardziej oczekiwana impreza wśród studentów będzie obfitowała w znane nazwiska. Wśród potwierdzonych wykonawców są, między innymi, Margaret, Kacperczyk, AVI, Szpaku i inne. Występy odbywają się w godzinach 18:00 – 22:00, a ostateczny lineup dopiero będzie opublikowany. 

Aby nic państwa nie ominęło, zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na stronie internetowej Juwenaliów oraz na fanpage’u na Facebooku. Gorąco polecamy wielką studencką integrację nie tylko młodzieży, ale osobom w każdym wieku, ponieważ jest to doskonała okazja przypomnieć stare dobre studenckie czasy!