Juromania 2022

0
110

Wyjątkowe wydarzenie, celem którego jest promocja Szlaku Orlich Gniazd i regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, odbędzie się w wielu zamkach i jaskiniach tam znajdujących się. Skorzystać z przygotowanych atrakcji będzie można od 16 do 18 września. 

Juromania to cykliczna impreza promocyjna urokliwego regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Szlaku Orlich Gniazd – jednego z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce!

Tegoroczna edycja Juromanii odbędzie się pod hasłem “Poczuj smak historii!”. Na 3 dni region wróci do swojej historii – atmosfera średniowiecza i nowożytności rozkręci się w pełni za pomocą wielu atrakcji, dopasowanych dla każdego. Święto regionu odkrywa tajemnice klasztorów oraz pozwala brać udział w historycznych bitwach, zaprasza na ucztę w sarmackim stylu oraz na gry i zabawy rodem z belle epoque. Pozwala zobaczyć wyjątkowe koncerty i pokazy artystyczne oraz zmierzyć się ze strachem, podczas zwiedzania z duchami. I to tylko mała część zajęć, przygotowanych przez organizatorów.

Rozrywka czeka na gości między innymi w takich lokalizacjach jak Zamek Ogrodzieniec, Zamek Olsztyn, Zamek Pilcza w Smoleniu, Zamek Rabsztyn, Zamek w Korzkwi, Zamek w Bydlinie, Zamek Tenczyn, Zamek Pieskowa Skała, Zamek w Siewierzu, Dolina Prądnika, Dolina Będkowska, Jaskinie Wierzchowska i Nietoperzowa, Góra Zborów w Podlesicach, Pustynia Błędowska, Gmina Żarki i Koziegłowy.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tak ekscytującym wydarzeniu, ponieważ region niesie w sobie dużą wartość historyczną i kulturalną. Z pełnym programem Juromanii można się zapoznać na stronie festiwalu.