Jarmark Wielkanocny 2024

0
13

Już od paru dni zauważyć możemy wielkie poruszenie na katowickim rynku. To nic innego niż Jarmark Wielkanocny, który zaplanowany został w dniach od 14 marca do 1 kwietnia 2024 roku. Serdecznie zapraszamy!

Od tygodnia na głównym rynku w Katowicach odbywa się Jarmark Wielkanocny, na którym znajdują się nie tylko różnego rodzaju stoiska handlowe (z koszyczkami, gotowymi pisankami czy innymi ozdobami) czy pysznym jedzeniem, ale także rozmaite atrakcje. Drewniane domki z ruszającymi się postaciami, elektryczna kolejka, miejsca, gdzie możesz zrobić sobie selfie w pisance czy przy przepięknych króliczkach wielkanocnych. Nie obędzie się również bez karuzeli, która na pewno dostarczy dzieciom dużo radości i zabawy.

W ubiegły weekend odbyły się warsztaty zdobienia pisanek i kraszanek prowadzone przez Zuzannę Kałużę i Urszulę Stelmach. Dzieci były zachwycone.

Na Jarmark Wielkanocny możecie wybrać się w tygodniu (poniedziałek-piątek) od godziny 10.00 do 19.00, a w weekendy w godzinach od 10.00 do 20.00. 

Jarmark Wielkanocny jest organizowany przez stowarzyszenie Jarmarki Śląskie, które to cyklicznie organizuje imprezy regionalne – jarmarki, dożynki, festyny, kiermasze promujące wyroby i produkty regionalne, rękodzieło artystyczne, żywność ekologiczną, oraz regionalne wyroby spożywcze.

Jarmarki Śląskie organizują jarmarki Wielkanocne w Katowicach z przerwami od 2012 roku.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię