Inauguracja Dni Raciborza 2022

0
107

Dni Raciborza 2022 zostały uroczyście zainaugurowane w środę 8 czerwca w raciborskiej sali sądowej. W czasie uroczystej inauguracji Wiceprezydent odniósł się do bogatej oferty tegorocznych Dni Miasta, natomiast prezes sądu opowiedziała o historii sali i jej kilkuletniej renowacji. 

W te najpiękniejszej na Śląsku sali sądowej pochodzącej z XIX wieku wystąpił kwartet smyczkowy Unique String Quartet. Zespół tworzą absolwentki Akademii Muzycznych w Krakowie i w Katowicach: Magdalena  Warmińska-Mrozek (skrzypce), Aleksandra Buczek (skrzypce), Sonia Mitros-Gwardecka (altówka) oraz Nikola Latocha (wiolonczela). Kwartet zabrał zebraną publiczność w muzyczną podróż po najbardziej znanych ekranizacjach filmowych, do których chętnie wracamy pamięcią. Koncert składał się z trzech części. Na początku usłyszeliśmy utwór Ennio Morricone  z filmu „Misja”, następnie motywy z filmów i seriali takich jak „Gra o tron”, „Gladiator”, „Pociąg do Darjeeling” czy „Śniadanie u Tiffaniego”. Nie zabrakło polskich motywów muzycznych – przepięknego walca z filmu „Noce i dnie” czy niezwykle sentymentalnego utworu z serialu „Polskie drogi”. Usłyszeliśmy również ścieżkę dźwiękową Nino Roty z  „Ojca chrzestnego”, a także niezwykle energetyczne tango z dramatu „Zapach kobiety”, które kwartet zagrał również na bis.

Takiego wydarzenia w sali sądu w Raciborzu jeszcze nie było, ale mamy nadzieję, że to nie ostatnia uczta muzyczna w tym miejscu. Koncert prowadziła naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Karolina Kunicka, niezwykle ciekawie wprowadzając w każdy blok muzyczny. Zapraszamy na kolejne atrakcje w ramach święta Miasta! Dzisiaj widzimy się na koncercie „Muzyki epickiej” w starych wodociągach: https://www.facebook.com/events/699456311137585

Link do ogólnego wydarzenia Dni Raciborza:  https://fb.me/e/3o8Nw6yL6

Artykuł został przygotowany przez instytucję partnerską – Raciborskie Centrum Kultury.