Finał regionalnego konkursu “Geniallne Miejsca”

0
105

W poniedziałek szóstego czerwca odbył się finał regionalnego konkursu “Geniallne Miejsca”. Zwycięzcy zostali wyłonieni na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Instytucie Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. 

Konkurs „Geniallne Miejsca na mapie” był adresowany do uczniów szkół podstawowych. Polegał na niełatwym zadaniu. Uczniowie musieli przygotować prezentację w postaci gry lub escape roomu, a to wszystko w specjalnej aplikacji genially. Tematyką przewodnią były miejscowości i okolice, gdzie znajdowały się szkoły grup uczniów, biorących udział w konkursie. 

Prace były przygotowywane przez zespoły składające się z 2 do 5 uczniów. Nad wysiłkami  biorących udział w rywalizacji czuwali opiekunowie, będący ich nauczycielami. Konkurs wymagał wielu godzin pracy, a efekty końcowe były bardzo interesujące. Ocena nadesłanych prac była wielopłaszczyznowa, bowiem pod uwagę brano takie rzeczy jak: powiązanie tematu pracy z regionem, w jakim znajduje się szkoła, poprawność merytoryczna, poprawność językowa i interpunkcyjna, walory edukacyjne, poprawność działania prezentacji, możliwość przejścia gry na podstawie zawartych w niej treści, przygotowanie pracy z poszanowaniem prawa autorskiego. 

Etap regionalny w województwie śląskim wygrały Zofia Piechota i Karolina Kuśmierz pod kierunkiem Marii Paulewicz. Uczestniczki reprezentowały Szkołę Podstawową nr 37 im. ks. Jana Twardowskiego w Katowicach. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, a naszych czytelników zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pracami, które dostępne są na stronie internetowej: https://sis.pti.org.pl/konkursy/konkurs-geniallne-miejsca/ 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię