II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej 

0
138

Już 6 sierpnia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka, który potrwa aż do 23 września, a podczas niego czeka na was mnóstwo atrakcji, np. koncerty plenerowe, kameralne i symfoniczne, koncert online, wystawy tematyczne i wiele, wiele innych. 

Ideą festiwalu jest promowanie postaci oraz twórczości Michała Spisaka, czyli jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, który pochodzi właśnie z Dąbrowy Górniczej. W tamtym roku wydarzenie kulturalne, będące wcześniej Międzynarodowym Konkursem Muzycznym im. Michała Spisaka, przybrało formę festiwalu, a 6 sierpnia rozpocznie się jego II edycja! 

W tym roku niestety w programie nie została przewidziana część konkursowa, jednak mieszkańcy miasta i uczestnicy festiwalu nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Wszystko rozpocznie się cyklem sierpniowych koncertów “W Zieloną gramy”, które zaplanowane są w każdą sobotę o 17:00, a rozpoczęcie już 6 sierpnia w Kręgu Tanecznym Parku Zielona, gdzie wystąpi Adam Snopek ze swoim autorskim stand-upem przy fortepianie pt. “Od Bacha do AC/DC”. 

Głównymi wydarzeniami, podczas trwania imprezy, będą na pewno: wystawa pt. “Michał Spisak i przyjaciele na festiwalach Warszawska Jesień, gra miejska pt. “Znak szczególny”, która oparta będzie na wątkach z życia artysty oraz fabule powieści kryminalnej Grażyny Becewicz pt. “Armadillos”, koncert z okazji urodzin kompozytora, Teatralne Concertino, wieczór muzyczno-literacki “Kochani Moi”, a zwieńczeniem będzie finałowy koncert w wykonaniu laureatki Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. 

Dokładna rozpiska wydarzenia oraz więcej informacji jest dostępnych pod wskazanym linkiem: