Dyskusja w sprawie nowych cen biletów ZTM

0
176

Już niedługo nowe ceny biletów na Śląsku. Związki Zawodowe oraz ZTM prowadzą dyskusję na ten temat. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zapraszamy do artykułu.

Od września mają pojawić się nowe ceny biletów przejazdów komunikacji miejskiej. Osoby używające transportu miejskiego ZTM do przemieszczenia się, będą musiały niedługo płacić więcej za bilety. Zarząd Transportu Metropolitalnego już utworzył projekt związany z nowymi opłatami. Obecnie jest na etapie rozmów ze Związkami Zawodowymi. 

Według projektu, nowe ceny biletów miesięcznych nie podrożeją w dużym stopniu, gdyż różnica będzie wynosiła od 9-13%. Pasażerowie, którzy podróżują w dużych ilościach, mogą być spokojni. Ceny biletów 90-dniowych,180-dniowych i biletów przejazdowych zostaną niezmienione.

Najbardziej widoczna zmiana będzie dotyczyła biletów jednorazowych i mandatów. ZTM wprowadza wyższe ceny mandatów, gdyż chce w większym stopniu przeciwdziałać darmowym przejazdom ze strony gapowiczów. Metropolia zauważa, że gdy ceny będą bardziej dotkliwe dla portfela, ludzie nauczą się kupować bilet. Nowe ceny kar będą się wahały od 200 do 550 złotych.

Metropolia chce także wprowadzić zmiany, co do biletów posiadających taryfę czasową. Ma być wprowadzona jednolita taryfa czasowa dla biletów jednorazowych i krótkookresowych. Podczas tych zmian nie będzie zmieniony zakres obowiązywania tych biletów, dzięki temu można będzie podróżować wraz z przesiadkami. Gdy nasz transport się opóźni nie musimy się bać problemów ze strony kontrolerów, gdyż kontrolerzy będą sprawdzali czas według rozkładu.

Nowe ceny biletów i kar komunikacji miejskiej metropolii jest spowodowany podwyższoną ceną paliw. Według ZTM ceny paliw od zeszłego roku zostały podwyższona nawet o 40%. Już do końca tego roku szacuje się dość wysokie straty, a nie wprowadzenie zmian mogłoby spowodować problemy z siatką połączeń.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię