Gala Finałowa XIV edycji Obiektywnie Śląskie

0
110

W tym roku, świeża energia i talent młodych fotografów i filmowców łączy się z tradycją i historią Śląska, tworząc niezapomniane opowieści. Finał „Obiektywnie Śląskie” to nie tylko efekt  konkursu. Wydarzenie stanowi przegląd niezwykłych spojrzeń na to miejsce, które jest domem dla wielu z nas i źródłem inspiracji dla jeszcze większej liczby osób.

Obiektywnie Śląskie to niekomercyjny projekt fotograficzno-filmowy, realizowany 

z powodzeniem od 2009 roku. Rozwija on kapitał kulturowy i społeczny u pasjonatów fotografii i filmu zarówno z Katowic, jak i całego regionu województwa śląskiego, pobudzając ich kreatywność.

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XIV edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, która odbędzie się w piątek 20 października 2023 roku w katowickim NOSPR-ze (II piętro – z widokiem na Spodek) o godz. 17:00. Wstęp wolny!

Podczas Gali Finałowej poznamy laureatów konkursu, których wyłoni jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens. Autorom najlepszych fotoreportaży, filmów i fotokastów zostaną wręczone nagrody. Zaprezentujemy prace wszystkich finalistów tegorocznej edycji, a także otworzymy uroczyście wystawę nagrodzonych prac. Tradycyjnie wieczór umili nam koncert, tym razem w wykonaniu duetu: Adam Jarzmik (piano) & Jakub Łępa (saksofon).

Na XIV edycję zgłoszonych zostało 172 prac konkursowych, w tym: 138 fotoreportaży, 20 filmów i 14 fotokastów!

Do przedednia finału czyli do 19 października, do północy można głosować na swoje ulubione prace znajdujące się na stronie konkursowej. Wystarczy wejść na http://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/?oceniaj i kliknąć kciuk pod ulubionym fotoreportażem, filmem czy fotokastem.

Do wygrania są:

• Aparat bezlusterkowy marki FUJIFILM X-S20 wraz z obiektywem XC15-45mm

• Drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON – model SC-P700

• 10 zabiegów w komorze hiperbarycznej w Specjalistycznej Klinice Medycyny Hiperbarycznej Baromedical w Katowicach oraz wiele innych nagród!

Najlepsze fotoreportaże zostaną zaprezentowane w formie wystawy, którą przygotują firmy: Laboratorium Fotosilesia i MgM z Katowic.

W tym roku partnerami projektu są aż 43 podmioty: sponsorzy, patroni medialni i instytucjonalni!