Finał XIII Edycji Obiektywnie Śląskie

0
151

Dobiega końca konkurs fotograficzny Obiektywnie Śląskie, organizowany przez inicjatora naszego portalu – Instytut Roździeńskiego. Finałowi będzie towarzyszyć koncert muzyczny!

Obiektywnie Śląskie to niekomercyjny projekt fotograficzno-filmowy, realizowany z powodzeniem od 2009 roku. Rozwija on kapitał kulturowy i społeczny u pasjonatów fotografii i filmu zarówno z Katowic, jak i całego regionu, pobudzając ich kreatywność.

Hasło tegorocznej XIII Edycji brzmiało “Śląska Moc”. Uczestnicy w pełni się wywiązali i przesłali organizatorowi 163 prace konkursowe, w tym 128 fotoreportaży, 19 filmów i 16 fotokastów.

O tym, czyje prace będą wyróżnione, podczas gali finałowej, zadecyduje autorytatywne jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens. Wieczór, składający się z prezentacji prac-finalistów oraz uroczystego otwarcia wystawy nagrodzonych prac, wzbogaci koncert muzyczny w wykonaniu Karoliny Śleziak (wokalistka autorka tekstów, pianistka, kompozytorka) i Bartosza Kalickiego (pianista, kompozytor, producent, nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej).

Dla zwycięzców przygotowane są niezwykle hojne nagrody, wśród których jest między innymi drukarka do profesjonalnych wydruków, 10 zabiegów w komorze hiperbarycznej, sprzęt fotograficzny o łącznej wartości 2000 PLN, nagroda finansowa oraz wiele innych.

Gala finałowa odbędzie się piątek 21 października w katowickim NOSPR-ze o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii i filmu oraz przypominamy, że do 20 października każdy chętny może oddać swój głos na wybraną pracę konkursową wchodząc w podany link.

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię