Klub Myśli Ekologicznej zaprasza na spotkanie autorskie

0
95

14 czerwca 2022 roku (wtorek) o godzinie 17:30 w Stacji Biblioteka MBP, odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Maziuk – „O wilkach, ludziach i naszej więzi z przyrodą”.

„Wilki zawsze wzbudzały we mnie jakieś pierwotne, silne emocje. Mój pierwszy kontakt z ich wyciem i tropieniami miał miejsce w grudniu 2014 r. w Beskidzie Żywieckim. Wtedy, podczas warsztatów dla brytyjskich studentów ekologii bardzo dużo dowiedziałam się o tych drapieżnikach. Uderzyło mnie, że wzbudzają w ludziach tak dużą niechęć i fascynację jednocześnie. Poczułam, że chcę o nich opowiedzieć, choć trochę odczarować zaklęte w bajkach mity” – Anna Maziuk

Klub Myśli Ekologicznej prowadzi działania z zakresu ochrony środowiska, zmierzające do wzrostu wiedzy i świadomości ekologicznej mieszkańców Śląska i całej Polski, a także zmiany ich postaw na bardziej proekologiczne. Już we wtorek (14.06.2022) o godzinie 17:30 w Stacji Biblioteka – Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej (41-709 Ruda Śląska) na ul. Dworcowej 33 odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Maziuk – dziennikarką i autorką książki „Instynkt. O wilkach w polskich lasach”.

Anna Maziuk (ur. 1986) – dziennikarka, propagatorka wiedzy o przyrodzie, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z fundacją i pismem „Kosmos dla Dziewczynek”, w którym opowiada dzieciom o przyrodzie. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i dorosłych, związane z tworzeniem, często inspirowane wyprawami w dzicz.

Spotkanie poprowadzą:

– prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski)

– dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot)

Spotkanie dostępne także online na Facebooku (https://www.facebook.com/klubmyslieko/) oraz na kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCzDlbkITa9cQqW9bwRi4iOA).

Organizatorzy: Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ.