Filmowe środy w Mediatece

0
43

Odkryj zakamarki filmowej historii w Mediatece Sosnowiec, gdzie czas się zatrzymał, a przedwojenne komedie ożywają na wielkim ekranie! Ośrodek zaprasza do poznania dzieł polskich i zagranicznych twórców, czerpiąc radość z humoru, który nie zna granic czasowych. Sprawdź repertuar!

Era przedwojennego kina to czas, gdy ekran stał się areną dla wyjątkowego rozwoju komedii filmowej, pozostawiając ślad w historii kinematografii. W Polsce tętniące życiem studia filmowe, takie jak Syrena, zrewolucjonizowały sposób, w jaki społeczeństwo odbierało kino. Twórcy tacy jak Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza czy Mieczysława Ćwiklińska stworzyli postacie, które stały się symbolami humoru, a ich filmowe dzieła to prawdziwe klejnoty przedwojennej kinematografii.

Miejska Biblioteka w Sosnowcu staje się przewodnikiem w świat filmowych perełek lat 30-tych XX wieku. Pokazy są kontynuacją utrwalonej już tradycji filmowych śród w Mediatece, natomiast mile widziani są, również, początkujący miłośnicy kina, którzy nie mieli okazji odwiedzić pokazów. Cieszyć się dziełami sztuki filmowej będzie można jeszcze do końca lutego 2024 roku.

Seanse odbywają się o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, w środy do końca lutego 2024 roku.

A tak wygląda lista filmów, która jeszcze przed nami:

7.02.2024 r. – Piętro wyżej (1937) + prelekcja o Eugeniuszu Bodo, który w danym filmie spróbuje zaimponować damom swoim ekskluzywnym mieszkaniem,

14.02.2024 r. – Paweł i Gaweł (1938) + prelekcja o Helenie Grossównie, która w filmie musi udawać trzynastoletnią dziewczynkę,

21.02.2024 r. – Robert i Bertrand (1938) + prelekcja o Mieczysławie Ćwiklińskiej, która okaże się w centrum awantury, 

28.02.2024 r. – Ja tu rządzę! (1939) + prelekcja o Inie Benicie, która błyszczy swoją pięknością.

Gorąco zapraszamy do Miejskiej Biblioteki w Sosnowcu na odrobinę uśmiechu w pochmurne zimowe wieczory!