9. edycja katowickiego budżetu obywatelskiego

0
96

19 kwietnia rusza po raz dziewiąty katowicki budżet obywatelski. To szansa dla mieszkańców Katowic, by zadecydować, na co wydać część budżetu miasta w ramach budżetu partycypacyjnego. W tym roku na projekty katowiczan przewidziano kwotę ponad 20,5 mln złotych. 

Od pierwszej do ósmej edycji organizowanego przez Katowice budżetu obywatelskiego, zostało zgłoszonych ponad 2,8 tysiąca projektów, a 2 tysiące z nich zrealizowano. W tamtym roku w ramach środków z budżetu obywatelskiego udało się zrealizować aż 119 zadań – remont szkół, przedszkoli i bibliotek, strażacy zyskali nowy wóz bojowy, a właściciele psów zyskali wybieg dla swoich czworonogów w Załężu, na Osiedlu Tysiąclecia oraz Piotrowicach. Informacje związane z budżetem obywatelskim można śledzić na specjalnie założonym profilu na portalu Facebook: 

https://www.facebook.com/katobudzet/

Od 19 kwietnia do 16 maja br. można zgłaszać swoje wnioski poprzez internetowy generator wniosków, dostępny jest pod adresem: www.bo.katowice.eu. Wniosek można przesłać także drogą elektroniczną za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej UM lub złożyć go osobiście w Punkcie Konsultacyjnym BO przy ul. Rynek 13, pok. 205. Wnioskodawca, by zgłosić projekt, musi najpierw zdobyć poparcie mieszkańców, a proponowany projekt musi należeć do kompetencji gminy lub powiatu. 

12 milionów złotych zostanie rozdysponowanych na projekty dzielnicowe. Największą kwotę do dyspozycji, bo aż milion złotych przeznaczono dla dzielnicy Ligota-Panewniki. Drugą co do wielkości kwotę otrzymają mieszkańcy Śródmieścia (880 tys. złotych). Doliczone zostaną także nagrody za frekwencję wynikające z liczby zameldowanych mieszkańców w dzielnicy. 

Więcej szczegółowych informacji można przeczytać na głównym portalu miasta Katowice. A my zachęcamy wszystkich katowiczan do czynnego udziału w budżecie partycypacyjnym – to niebywała szansa na decydowanie o tym, w którą stronę ma się rozwijać miasto. 

Źródło zdjęcia: katowice.eu

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię