Ferie pełne atrakcji w Gliwicach!

0
98

Właśnie rozpoczęła się szkolna przerwa zimowa, podczas której warto rzucić okiem na wydarzenia skierowane do najmłodszych. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach serdecznie zaprasza na cykl warsztatów organizowany w różnych filiach biblioteki w dniach 14 – 29 stycznia.

W tym roku zaproponowane zostały zajęcia pod hasłem: STEM. Co oznacza STEM? To akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka), będący nazwą modelu nauczania, który łączy wymienione wyżej dziedziny w jedno. Wydarzenia stanowią świetną okazję do ćwiczenia kreatywności i pracy w grupie oraz do nauki poznawania świata za pomocą różnych zmysłów.

Jakie atrakcje czekają na najmłodszym? Harmonogram obejmuje bardzo różnorodne formy rozrywki, znaleźć można między innymi: zajęcia „POROZMAWIAJ Z ROBOTEM”, podczas których uczestnicy zgłębiać będą język stosowany przez maszyny; „LATAJĄCA HERBATA”, czyli herbaciana podróż z książką Rafała Przybyloka; spotkanie pod hasłem: „MALI ARCHITEKCI – ZABAWY KONSTRUKCYJNE Z KLOCKÓW LEGO” skupione wokół budowania niezwykłych wież widokowych świata; czy warsztaty „SKOMPLETUJ CZŁOWIEKA”, podczas których dzieci mogą poznawać budowę ciała i narządów wewnętrznych, a następnie – z dostępnych materiałów –  wykonać własne modele anatomiczne.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę uczestników Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaleca zarezerwowanie miejsca.

Szczegóły warsztatów, dokładne daty i miejsca wydarzeń znajdują się na stronie biblioteki: link.