Europejskie Forum Młodych Liderów

0
95

Dla młodzieży zaangażowanej społecznie i ambitnej otwiera się doskonała okazja poznać krajowe i europejskie życie publiczne. W MCK pod jednym dachem przedstawicieli młodego pokolenia spotkają się z europejskimi liderami opinii!

Europejskie Dni Młodych Liderów to wydarzenie, które odbywa się corocznie w różnych krajach europejskich, mające na celu rozwijanie umiejętności przywódczych wśród młodych ludzi. EDML to wydarzenie skierowane przede wszystkim do młodych ludzi w wieku od 18 do 26 lat, którzy interesują się kwestiami związanymi z przywództwem i chcą zdobyć nowe doświadczenia, rozwijać swoje umiejętności i poszerzać swoją wiedzę na temat polityki, ekonomii, kultury i społeczeństwa.

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie spróbują znaleźć powody motywujące młodzież do działania oraz powstrzymujące przed nim. Również, spostrzeżenie światowych problemów przez młode pokolenie dostanie weryfikację przez perspektywę starszego. 

Tematami przewodnimi Forum będą:

  • edukacja dla przyszłości (nauka i rozwój),
  • zawody przyszłości,
  • zaangażowanie społeczne.

Dodatkowo projekt ma na celu pokazać 2 ważne kierunki rozwoju dla młodzieży — udział w wolontariacie i programach społecznych oraz w programie Erasmus+, które otwierają drzwi do podjęcia pracy w Polsce i za granicą oraz pozytywnie wpływają na lokalne społeczeństwa i procesy rozwojowe w Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia w MCK oraz 25-26 kwietnia w Muzeum Śląskie, z pełnymi informacjami można się zapoznać na stronie MCK. Zapraszamy do udziału!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię