EKOZABAWKA – warsztaty szycia ręcznego

0
147

We wtorek, 19 lipca 2022 roku, w Raciborskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty szycia ręcznego. Udział w zajęciach wzięły dzieci i młodzież, które w ramach warsztatów własnoręcznie wykonały pluszowe zabawki.

Kolejne warsztaty, organizowane przez RCK, dobiegły końca. We wtorek, 19 lipca 2022 roku, w Raciborskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty szycia ręcznego „EKOZABAWKA”. Wzięło w nich udział 12 osób w wieku od 7 do 13 lat.

Dzieci i młodzież  pracowały pod czujnym okiem instruktorek – Justyny Plewik i Doroty Brodackiej. Służyły im one pomocą przy nadawaniu formy przytulankom, zszywając materiały na maszynie.

Uczestnicy warsztatów wykonywali przytulanki według własnego pomysłu. Do ich stworzenia wykorzystali materiały recyklingowe – skrawki materiałów zalegających w szafach. Pośród zabawek królowały papugi i pasujące do letnich upałów lody. Podczas wykonywania pluszowych deserów, dzieci i młodzież zdobiły swoje prace posypkami, wisienkami i innymi materiałowymi dodatkami.

Tematem zajęć była nauka szycia ręcznego oraz komponowanie i dobór tkanin do uszycia zabawki/poduszki. Natomiast celem był rozwój umiejętności manualnych związanych z rękodziełem i poczuciem sprawności w działaniu, a przede wszystkim dobra zabawa!

Zajęcia te pokazały ich uczestnikom, że ekologia może być przyjemna i pożyteczna, a wszystko czego im potrzeba to tylko ich własna kreatywność.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach akcji Lato w Mieście 2022, dzięki finansowemu wsparciu Miasta Racibórz.