Dziennikarstwo obywatelskie

0
98

Czym jest dziennikarstwo obywatelskie i kim jest dziennikarz obywatelski? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas naszego pierwszego seminarium redakcyjnego. Efekty naszej pracy można zobaczyć w zakładce publikuj obywatelsko, w której pokrótce odpowiadamy na zadane pytania. Zachęcamy do zapoznania się z niniejszym tematem i śledzenia naszych poczynań, lub włączenia się w pracę naszej sieci dziennikarzy obywatelskich.

Założeniem naszej inicjatywy jest nie tylko informowanie o bieżących wydarzeniach na terenie województwa śląskiego. W swojej pracy skupiamy się również na sieciowaniu osób zainteresowanych publikowaniem wiadomości pracując w sposób obywatelski, poprzez inicjowanie spotkań to umożliwiających. Jeszcze tylko w tym roku odbędzie się pięć kolejnych seminariów, skierowanych do obecnych dziennikarzy i tych, którzy dopiero chcą dołączyć do naszego zespołu. Kolejnym typem wydarzeń, które realizujemy, są warsztaty dziennikarskie, podczas których członkowie zespołu poszerzają swoje kompetencje dziennikarskie i wiedzę dotyczącą pracy dziennikarza obywatelskiego.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu. Aby to zrobić, wystarczy skontaktować się z nami pisząc wiadomość na adres: redakcja@rozdzienski.org. Spróbuj swoich sił w dziennikarstwie obywatelskim!