Dzielmy się serdecznością!

0
210

Świąteczny okres to doskonała okazja do przypomnienia ważnym dla nas osobom, że o nich myślimy. Możemy okazywać naszą życzliwość na mnóstwo sposobów. Łamać się opłatkiem, dawać prezenty albo… wysyłać sobie kartki pełne ciepłych i szczerych życzeń.

14 grudnia 2022 w biurze naszego Instytutu zorganizowaliśmy kolejną inicjatywę. Bycie dziennikarzem obywatelskim to nie tylko pisanie artykułów czy przeprowadzanie wywiadów. Tego dnia postanowiliśmy spróbować czegoś innego. Tworzenia kartek świątecznych.

Naszym pomysłem było stworzenie kilkunastu kartek okolicznościowych i rozesłanie ich do przedstawicieli śląskich instytucji. Jedna z naszych praktykantek, mająca doświadczenie plastyczne, zgłosiła się do pomocy w tej sprawie. Wkrótce zabraliśmy się do pracy.

Kartki świąteczne wykonaliśmy techniką grafiki tradycyjnej. Nakładaliśmy farbę na przygotowany wcześniej szablon i odbijaliśmy go na ozdobnym papierze. Po osuszeniu, dodatkowo dekorowaliśmy nasze dzieła złotą farbą. W dwie godziny twórczej pracy udało nam się przygotować 20 kartek.

Na nasze dzieła nanieśliśmy życzenia i rozesłaliśmy je pocztą. Wysłaliśmy je do przedstawicieli Miasta Katowice, Uniwersytetu Śląskiego, Raciborskiego Centrum Kultury, Klastra Innowacji Społecznych, Metropolitalnego Instytutu Rozwoju, Klubu “Marchołt” i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu.

Kartka z życzeniami to świetny sposób na okazanie serdeczności. Jej wykonanie, podpisanie i wysłanie wymaga trochę wysiłku, gdy jednak dotrze do rąk tego, kto miał ją otrzymać, potrafi sprawić wiele radości. Dlatego cieszymy się, że my również mogliśmy wywołać uśmiech na twarz tych, do których trafiły nasze dzieła. Czy na co dzień, czy od święta, warto dzielić się serdecznością!