Darmowe zajecia z Katowickim MOSIRem

0
107

Sztuki walki, fitness, a może podnoszenie ciężarów? Opanowanie wymarzonego sportu nie musi być trudne, ponieważ instruktorzy z MOSIRu gotowi są pomóc, a przy okazji  rozwinąć integrację Polsko-Ukraińską!

Katowicki MOSIR prowadzi obszerną współpracę z UNICEF w kontekście integracji Polsko-Ukraińskiej. Wspólne projekty będą realizowane do końca 2023 roku, a w ramach współpracy realizowane będą przedsięwzięcia na kwotę 46 mln złotych. 

Prezydent miasta Katowice Marcin Krupa w następujący sposób podsumowuje daną współpracę: “Projekt realizowany przez Katowice przy współpracy z UNICEF-em to setki inicjatyw, które przede wszystkim mają zintegrować nasze społeczności. To między innymi doposażenie żłobków, wdrożenie aplikacji LiveKid, stworzenie sal doświadczania świata, a także organizacja zajęć sportowych w ofercie, których każdy może znaleźć coś dla siebie, bo mamy zapasy, fitness, slow jogging, podnoszenie ciężarów, boks”. 


Współpraca zapoczątkowana była organizacją zajęć łyżwiarskich w Murckach, natomiast, obecnie oferta MOSIR-u w ramach realizacji projektu znacznie się poszerzyła. Chętni mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć z boksu, przeznaczonych dla osób w wieku od 10 do 26 lat. Poziom zaawansowania treningów dopasowany jest do grupy. Wystarczy spakować wygodny strój treningowy i przyjść do Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Rolna przy ul. Nasypowej. Do zaoferowania są również zajęcia z podnoszenia ciężarów, zapasów, slow joggingu, fitnessu oraz zajęcia ze “zdrowego kręgosłupa”. Udział we wszystkich zajęciach jest darmowy, dlatego zapraszamy na stronę internetową MOSIR po szczegółowe informacje oraz do wzięcia udziału w danych inicjatywach łączących sport, zdrowie oraz tolerancję międzykulturową.