Darmowe wstępy na Śląsku/Darmowe na Śląsku

0
50

Śląsk kryje w sobie wiele nieznanych i wartych przeżycia atrakcji, zarówno dla miłośników historii regionalnej, aktywnych osób szukających miejsc do spacerów jak i osób lubujących się w estetyce przyrody dostępnej w licznych ogrodach. To unikalna okazja, aby wyruszyć w podróż przez dziedzictwo regionu bez żadnych biletów w kieszeni.

Poniżej lista części z atrakcji, pełen wykaz znajduje się na stronie:

https://www.frantkiwedrowniczki.pl/p/atrakcje-bezpatne.html

Muzea

Poniedziałek: Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, Żywiecki park Etnograficzny w Ślemieniu, Muzeum Ustrońskie w Ustroniu

Wtorek: Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Historii Katowic, Stara Fabryka i Zamek Książąt Sulkowskich, Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Muzeum Zamkowe w Będzinie, Muzeum regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku, Muzeum Zamek w Oświęcimiu oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Środa: Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Ratusz, Galeria Dobrej Sztuki, Pawilon Wystawowy w Parku im. Stanisława Staszica, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku im. Stanisława Staszica, Rezerwat Archeologiczny, Muzeum Żydów Częstochowian, Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej i Stary Ratusz w Częstochowie.

Czwartek: Muzeum Miasta Jaworzna, Pałac Mieroszewskich w Będzinie.

Piątek: Muzeum w Tarnowskich Górach, Pałac w Nakle (pierwsze piątki w miesiącu)

Sobota: Muzeum w Gliwicach w tym: Zamek Piastowski, Radiostację Gliwice, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, Oddział Odlewnictwa Artystycznego i Czytelnię Sztuki, Muzeum Historii Kolei w Częstochowie

Niedziela: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice, Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Zespół Zamkowo-Parkowy w Grodźcu Śląskim.