Co jest grane #6

0
606

W poprzednim tygodniu polecaliśmy koncerty charytatywne na rzecz poszkodowanej w wojnie Ukrainy. W tym tygodniu znowu kilka ciekawych koncertów – szczególnie dla fanów operetki oraz dobrej muzyki alternatywnej, ale to nie wszystko w dzisiejszym Co jest grane!

Na początek coś dla miłośników operetki. 17 marca o godzinie 18:00 w MDK Kazimierz, przy ul. Głównej 19 w Sosnowcu, odbędzie się Koncert Operetkowy, na którym będzie można usłyszeć pieśni operetkowe w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura. Znane utwory zostaną zaśpiewane przez Ewelinę Sobczyk (sopran) oraz Jarosława Wiewióra (tenor), a to wszystko przy akompaniamencie skrzypiec, fortepianu oraz wiolonczeli. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

https://www.mdk-kazimierz.pl/aktualnosci/1682,Koncert-Operetkowy

Są tu jacyś fani dobrej rockowej muzyki? Jeśli tak, to dobrze się składa, bo już 18 marca o godzinie 19:00 na scenie Piwnicy Teatralnej w Pałacu Kultury Zagłębia (Dąbrowa Górnicza), odbędzie się koncert Stacha Bukowskiego, czyli człowieka orkiestry! Wraz z zespołem, w składzie Agnieszka Kamińska oraz Robert Ostoja-Lniski, tworzą muzykę pełną energii z rockandrollowym sznytem. To okazja, by usłyszeć ich w cyklu PIWNICA, który został zapoczątkowany w 2017 roku i od tamtej pory, raz w miesiącu, zaprasza obiecujące polskie gwiazdy sceny alternatywnej. Bilety za jedyne 20 złotych do nabycia na stronie głównej PKZ:

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/piwnica-stach-bukowski

W tamtym tygodniu zajęliśmy się koncertami, z których dochody mają zostać przekazane na rzecz Ukrainy – jednak to nie koniec tego typu inicjatyw! 

19 marca od godziny 16:00 rozpocznie się wydarzenie pt. „Gramy dla Ukrainy”, które odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu przy alei Wolności 4. Wstęp jest wolny, a podczas wydarzenia odbędą się liczne licytacje, z których pieniądze zostaną przekazane na osoby dotknięte konfliktem na Ukrainie. Program jest bardzo szeroki, a w nim m.in. Paulina Duc, Bajor Band, Karolina Piątek-Strzebońska, Orchestra Beskid SoundProject pod batutą Sebastiana Niemczyckiego. To także wydarzenie przeznaczone dla najmłodszych – w programie przewidziane zostały zabawy i animacje dla dzieci oraz loteria fantowa.

20 marca o godzinie 17:00 zapraszamy na spektakl w SCK Park Tradycji przy ul. E. Orzeszkowej 12 w Siemianowicach Śląskich. Teatr Nemno zaprezentuję sztukę pt. „Giaur” wyreżyserowaną przez Henryka Hryniewickiego na podstawie powieści autorstwa Byrona. Podczas wydarzenia zostaną wykorzystane środki multimedialne, np. projekcie wideo, które mają ukazać potęgę przyrody i jej żywiołów, a także problem niehumanitarnego traktowania zwierząt. Wstęp jedyne 20 złotych!

To już wszystko w dzisiejszym Co jest grane! Zachęcamy do wzięcia udziału choć w jednej naszej propozycji na ten weekend, a my widzimy (bo czytamy) się już za tydzień!