Co jest grane #3

0
96

To już trzeci artykuł z cyklu Co jest grane! Pewnie zastanawiacie się, co słychać na Śląsku w tym przed walentynkowym tygodniu, a my pędzimy z odpowiedzią! 

„100 lat w rytmie Zabrza” 

7 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, przy ul. 3 Maja 91a, odbędzie się niezwykły wernisaż, stworzony przez uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Wystawa jest efektem pracy młodzieży, która 15 września wyruszyła w miasto, by uchwycić piękno zabrzańskiej architektury oraz rytm miasta za pomocą sztuki plastycznej. Takie plenery to już tradycja młodych plastyków, którzy co roku wyruszają w miasto, by dać wyraz swojej pasji. Wystawa jest darmowa i potrwa do 28 lutego.

źródło: mok.art.pl

Viva Opera 

11 lutego w Bielskim Centrum Kultury (ul. Juliusza Słowackiego 27) w walentynkowy nastrój wprowadzi was Grupa Operowa Sonori Ensemble na gali Operowo-Operetkowej „Opera in Love”. Występ rozpocznie się o godzinie 18:00.

Tematem przewodnim, z racji zbliżających się walentynek, jest miłość i jej rozmaite odcienie ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów operowych, tj. Mozart, Rossini, Verdi, Wagner, Strauss. W programie znalazły się liryczne romanse, duety, sceny miłosne, popisy wokalne oraz doza dobrego humoru.

To wszystko wykona dla was bardzo uzdolniona, a przede wszystkim doświadczona, licząca na swoim koncie już około 500 koncertów, Grupa Sonori Ensemble. W swoim dorobku posiada m. in. występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej oraz trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej.

Bilety do kupienia na stronie organizatora. Ceny biletów od 60 złotych.

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/48870/Bielsko-Bia%C5%82a/Grupa+Operowa+Sonori+Ensemble/?utm_source=pp&utm_medium=109

Bajki świata – koncert w Mysłowicach  

12 lutego o godzinie 12:00 zapraszamy na niezwykły koncert pt. „Bajki Świata”, który odbędzie się w Mysłowickim Ośrodku Kultury, przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Występ będzie niezwykłą podróżą do ulubionych i dobrze znanych nam bajek, podczas którego bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się z nami znanymi utworami. Kogo będzie można zobaczyć na scenie? Między innymi: Kubusia Puchatka, Vainę, Małą Syrenkę, Pocahontas, Tarzana, a nawet Króla Lwa.

To widowisko nadaje się idealnie na weekendowy wypad z najmłodszymi. Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo. Celem koncertu jest pobudzenie i rozwijanie wyobraźni oraz ciekawości poznawczej najmłodszych. To także sposób na zachęcenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Bilety do nabycia na stronie organizatora.

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/68758/Mys%C5%82owice/Magiczny+Koncert+-+Bajki+%C5%9Awiata/?utm_source=pp&utm_medium=109

 źródło: kupbilecik.pl

Czy już wiecie, na co wybierzecie się w tym tygodniu? My jeszcze się zastanawiamy, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Potraktujmy ten tydzień jako trening przed walentynkami. A może, któraś z pozycji będzie idealnym prezentem właśnie na ten dzień?