Co gnębi dzieci w sieci? – wykłady dla licealistów

0
200

9 czerwca 2022 roku w godzinach: 10:00 – 12:00 w auli im. J. Pietera (ul. Grażyńskiego 53 w Katowicach) odbędzie się wydarzenie pt. „Co gnębi dzieci w sieci?”. 

Wydział Nauk Społecznych w Katowicach organizuje wykłady dla licealistów, które będą dotyczyć umiejętności poruszania się w wirtualnym świecie, zjawisk internetowych, wykorzystywania wizerunku w mediach,  nadużywania internetu oraz dysfunkcji prowadzących do niewłaściwych zachowań.

Podczas wydarzenia odbędą się dwa interesujące wykłady:

10:15: „Prawo do bycia zapomnianym” – o mikrocelebrytach i sharentingu, czyli regularnym udostępnianiu przez rodziców informacji na temat ich dzieci w mediach społecznościowych – wykład dr Anny Brosch.
11:00: „Fomo, hikikomoria, sexting, sextortion i cyberbullying wśród dzieci i młodzieży” – o nadużywaniu internetu i dysfunkcyjnym jego wykorzystywaniu, prowadzącym do niewłaściwych zachowań, nałogów, patologii, a nawet zaburzeń psychicznych – wykład dr. hab. Tomasza Huka.

Zainteresowania badawcze dr Anny Brosch to: interakcje pośrednie dzieci i młodzieży oraz oddziaływanie przekazów medialnych na zachowania dzieci i młodzieży, a eksperta dr. hab. Tomasza Huka oscylują wokół szkoły i jej przestrzeni, kompetencji kluczowych i mediów cyfrowych wykorzystywanych przez dzieci i nastolatki.

Zapraszamy wszystkich licealistów na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest to dobra okazja do poznania od wewnątrz wydziału i zdobycia ciekawej wiedzy o zagrożeniach internetowych.

Wstęp jest bezpłatny!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię