Climathon 2022

0
103

Wpływ na światowe rozwiązania, dotyczące zrównoważonego rozwoju, może mieć każdy. Udowodnić to spróbuje kolejny Climathon. W ciągu 24 godzin, kreatywne umysły będą tworzyć nowe rozwiązania na rzecz lepszego jutra. Sprawdźcie temat tegorocznej edycji!

Climathony odbywają się w ponad w 100 miastach z 47 krajów. W trakcie ich trwania uczestnicy wspólnie pracują nad poszukiwaniem rozwiązań, które odpowiadają wyzwaniom klimatycznym. Wydarzenie ma unikalną formułę. Polega ona na wniesieniu lokalnej perspektywy do globalnych wyzwań.

Recykling w mieście i gospodarka obiegu zamkniętego jest kluczem do ograniczenia negatywnego oddziaływania miast i ich mieszkańców na środowisko, dlatego hasłem tegorocznej edycji jest „Gospodarka obiegu zamkniętego. Recykling w mieście. Metropolia zero waste.”

Zgłosić może się każdy, kto ma status studenta I i/lub II stopnia studiów, studenci studiów podyplomowych oraz studiów doktoranckich uczelni wyższych działających w Polsce, prowadzonych w dowolnym trybie.

Podczas Climathomu, wsparciem służyć będą także organizatorzy, mentorzy i eksperci. Zgłaszać można się indywidualnie lub zespołowo. W Climathonie obowiązuje limit uczestników – 60 osób.

Stacjonarnie event odbędzie się w dniach 27-28 października w Centrum Ochrony Środowiska i Klimatu Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Dopuszczona jest również możliwość udziału on-line.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Najlepszy zespół metropolitalnej edycji otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł. Dodatkowo, na uczestników czeka nagroda od firmy-partnera IKEA.

Gorąco zachęcamy wszystkich, pragnących poprawy jakości życia w lokalnych społecznościach, do wzięcia udziału i odwiedzenia strony internetowej wydarzenia.