Centrum Integracji Międzypokoleniowej

0
103

Chorzowskie Centrum Integracji Międzypokoleniowej to instytucja, która zrzesza osoby w różnym wieku. Dla każdej grupy wiekowej przygotowywane są ciekawe zajęcia i wydarzenia, które pozwalają na dobrą zabawę.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Wśród wiodących projektów placówki możemy wyróżnić Program Chorzów 60+, Gry planszowe w CIM, Klub Malucha i Chorzowską Akademię Seniora. Poza tym w Chorzowie nie brakuje ciekawych wydarzeń, takich jak np. Fest Flora Fest, Wege Festiwal, czy potańcówki dla Seniorów. Aktualnie trwa nabór na Warsztaty Kreatywne Sztuk Różnych vol. 4 – formularz zgłoszeniowy. 

Program Chorzów 60+ to jeden z elementów polityki społecznej miasta. Ma na celu wzbogacenie oferty kulturalnej i rekreacyjnej, z której mogą skorzystać seniorzy. Program Chorzów 60+ to nie tylko aktywizacja osób starszych, ale i pakiet zniżek, rabatów i promocji. 

Gry Planszowe w CIM to ciekawa propozycja dla wszystkich fanów planszówek. W pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca w godzinach 17:00-21:00 można odwiedzić Centrum Integracji Międzypokoleniowej i zagrać w jedną z dostępnych tam gier (najlepiej zrobić wcześniejszą rezerwację, jeśli jakiś tytuł nas szczególnie interesuje). Dokładna lista planszówek znajduje się na stronie instytucji. 

Klub Malucha to bezpłatne zajęcia adaptacyjne, które mają na celu wszechstronny rozwój dziecka w każdej ze stref jego osobowości. Profesjonalna kadra instruktorów współpracuje z rodzicami dzieci już od 13 miesiąca życia. Oprócz zajęć na uczestników czekają imprezy połączone np. z warsztatami plastycznymi. 

Chorzowska Akademia Seniora to inicjatywa skierowana do starszych mieszkańców miasta, którzy szukają ciekawej propozycji na spędzanie wolnego czasu. Na seniorów czekają bezpłatne zajęcia, warsztaty i szkolenia o różnorakiej tematyce. Jest to możliwość na odkrycie nowych, ciekawych pasji, zdobycie kolejnych umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry, a także sposób na poznanie nowych osób w podobnym wieku. Seniorzy mogą uczestniczyć w zajęciach z jogi, z języków obcych, plastycznych, w kursie fotografii czy przyjść pośpiewać. 

źródło: https://cimchorzow.pl/

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię