Budowa nowej sali Akademii Muzycznej

0
169

W poniedziałek 20 czerwca została zainaugurowana budowa Akademickiej Strefy Sztuki Scenicznej przy Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego w Katowicach. 

Inwestycja ma być oddana do użytku w 2025 roku. Jej głównym celem będzie umożliwienie prezentacji wydarzeń scenicznych, takich jak opery i przedstawienia taneczne. Sala ma być bowiem wyposażona w orkiestron – kanał operowy, w którym podczas przedstawień operowych znajduje się orkiestra, grająca muzykę na żywo.

Działka na budowę nowego obiektu została przekazana przez miasto Katowice. Znajduje się ona  w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Muzycznej. Budynek ma być przeszklony  w środkowej części, aby pasażerowie pociągów oraz mieszkańcy Katowic nadal mogli podziwiać piękną elewację Akademii Muzycznej. 

W nowym budynku ma się znajdować między innymi sala widowiskowa, mieszcząca około 300 widzów, wyposażona w system, modyfikujący głębokość sceny i orkiestronu. 

Koszt budowy został oszacowany na 100 mln złotych. Za projekt architektoniczny Akademickiej Strefy Sztuki Scenicznej odpowiadają Aleksander Bednarski oraz Mariusz Komraus z pracowni SLAS. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię