Remont kamienic w Siemianowicach Śląskich

0
111

Po wielu latach kamienice w dzielnicach Hugo i Centrum zostaną wyremontowane. Będzie to możliwe dzięki uzyskaniu przez miasto środków w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych.

Dofinansowanie przyznano 2845 jednostkom strategicznym i związkom jednostek samorządu terytorialnego. Łącznie w ramach projektów “Rewitalizacja obszarów miejskich w Siemianowicach Śląskich” i “Rewitalizacja obszarów miejskich w Siemianowicach Śląskich II” miasto dostało dofinansowanie w kwocie 34 996 500,00 zł. 

Do zadań ujętych w projektach należy rewitalizacja zdegradowanych budynków mieszkalnych zarządzanych przez miasto, zagospodarowanie terenu, wybudowanie niezbędnej infrastruktury, remont silnie zdegradowanych lokali, w celu przywrócenia im funkcji mieszkalnych. 

Prezydent miasta Siemianowice Śląskie zaznaczył jednak, że dopiero biorąc pod uwagę aktualne ceny materiałów budowlanych czy kosztów pracy będzie można stwierdzić, ile kamienic uda się wyremontować. Warto zaznaczyć, że do remontu zostało zakwalifikowanych ich aż kilkadziesiąt.

Projekt ma być odpowiedzią na problemy mieszkaniowe młodych ludzi. W Siemianowicach Śląskich na mieszkania komunalne czeka obecnie ponad 1500 rodzin. Współczesny kryzys mieszkaniowy, przejawiający się małą ilością mieszkań na rynku oraz wysokimi cenami wynajmu i kupna, oznacza dla wielu młodych ludzi i młodych małżeństw konieczność mieszkania z rodzicami lub dziadkami. Ten pilotażowy program, ma pozwolić młodym ludziom na mieszkanie  w komfortowych warunkach za cenę niższą niż w nowszych budynkach. 

Źródło: http://www.siemianowice.pl/.image/T68ewAAEYBgZZ7Y1D5QGtu1NkAu20_tVCka3A3Ecos5zM5_Sn8Y.jpg