Biegnij, biegnij ku chwale ojczyzny!

0
130

Jak co roku Bytomianie uczcili pamięć o odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Coroczny bieg organizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości w tym roku przyciągnął wielu ludzi także spoza miasta!

11 listopada w Bytomiu w Parku im. Franciszka Kachla odbył się bieg mający na celu upamiętnić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy miasta wyraźnie stawiają na aktywne świętowanie! Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem na placu w parku zebrało się mnóstwo osób gotowych, by wspólnie cieszyć się tym wyjątkowym dniem.

Aby stworzyć odpowiednio uroczystą atmosferę, latarnie parku zostały przyozdobione biało-czerwonymi flagami oraz przygotowano scenę, na której organizatorzy mogli wygłosić oficjalne przemówienia.

Pierwszy zabrał głos Prezydent miasta Bytom Mariusz Wołosz, który powitał wszystkich zebranych. W swojej przemowie podkreślił jak wielkie znaczenie dla obywateli naszego kraju ma wolność.

Świętowanie rozpoczęło się o godz. 11:00 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego  w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Była to chwila oddania szacunku polskiej historii.

Poczucie wspólnoty i jedności w tym wyjątkowym dniu potęgowała różnorodność obecnych ludzi. Wśród 150 biegaczy znaleźli się zarówno starsi, jak i młodsi – najmłodszy uczestnik miał 7 lat! Alejkami parku pobiegły również pieski. Była także obecna grupa nordic-walkingowa, która w nieco wolniejszym tempie ukończyła bieg.

Trasa liczyła 5 km, podzielona została na 2 pętle, jednak z racji tego, że bieg był wolny od jakiejkolwiek rywalizacji, można było go ukończyć po pierwszym okrążeniu. Na uczestników czekał drobny poczęstunek w postaci ciepłej herbaty i pączków.

Dużą rolę w przebiegu całej akcji odegrali także kibice, którzy dzielnie wiwatowali i machali biało-czerwonymi flagami. Bieg stanowił dobrą okazję, aby nawiązać nowe znajomości oraz miło spędzić czas.

Organizatorem wydarzenia byli:

  • Stowarzyszenie Miechowicka Grupa Biegowa, 
  • BTM Runners 
  • Stowarzyszenie MY bytomianie