Bieg uliczno-crossowy „9-tka Siemiona”

0
119

W niedzielę 22 maja w Siemianowicach Śląskich odbył się bieg uliczno-crossowy pod nazwą „9-tka Siemiona”, który miał upamiętnić 90-lecie nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim. 

Siemianowice Śląskie to miasto na prawach powiatu, które prawa miejskie otrzymało w 1932 roku. Z powodu okrągłej rocznicy mieszkańcy postanowili uczcić to wydarzenie biegiem uliczno-crossowym. 

Start biegu rozpoczął się o godzinie 11:30 pod miejskim Ratuszem przy ulicy Jana Pawła II, biegacze pokonali kilka „asfaltowych” ulic, następnie odwiedzili zielone tereny Bażanciarni i okolice pola golfowego, finisz biegu znajdował się na Bieżni w Parku Pszczelnik. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowy medal, a ci, którzy okazali się najszybsi, zostali wyróżnieni nagrodami i pucharami.

Najmłodsi również mogli wziąć udział w rywalizacji. Przed głównym biegiem dzieci mogły zmierzyć się na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej. Każdy młody siemianowiczanin za ukończenie małego biegu otrzymywał nagrodę. 

Po sportowych wyczynach odbył się grill, kiermasz ciast oraz dodatkowe atrakcje dla najmłodszych takie jak zumba kids, malowanie buziek czy dmuchańce. Dorośli zaś poza smakowitymi wyrobami mogli wziąć udział w specjalnej loterii fantowej „Szczęśliwa 9-tka”.

W całym wydarzeniu wzięło udział mnóstwo mieszkańców. Jak wspominali organizatorzy – takiego świętowania nadania praw miejskich w Siemianowicach jeszcze nie było!

Źródło: mosir.siemianowice.pl