ABC podejmowania działalności gospodarczej

0
113

ABC podejmowania działalności gospodarczej to seminarium, które może dostarczyć przydatnej wiedzy o tym, jak rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Wydarzenie odbędzie się 26 maja od godziny 8:30 do 12:30 w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczość Rawa.Ink przy ul. Teatralnej 17a w Katowicach.

W czwartek 26 maja odbędzie się wydarzenie ABC podejmowania działalności gospodarczej. Seminarium jest skierowane dla tych, którzy chcą podjąć się założenia działalności gospodarczej, ale wciąż poszukują przydatnej wiedzy o tym, jak zacząć, skąd wziąć dofinansowanie, jakie są ich prawa i obowiązki.

W programie znajduje się kilka paneli, które zostały przygotowane przez partnerów wydarzenia, np. PUP w Katowicach przygotował prelekcję o dofinansowaniach podjęcia działalności gospodarczej a WUP w Katowicach ma dla was dawkę informacji dotyczących innych źródeł finansowania, a także zasad podejmowania działalności gospodarczej. W programie znajduje się również wykład prowadzony przez Pana Mariusza Gałuszkę – doradcę podatkowego, o znaczeniu wyboru formy opodatkowania i formy prowadzenia działalności dla wysokości podatku i wpływ na wysokość składki zdrowotnej.

Cały plan wydarzenia można znaleźć pod linkiem: https://bit.ly/38Bwwpy

Jak wziąć udział w wydarzeniu? 

Udział w seminarium jest całkowicie bezpłatny, a o możliwości wejścia na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń. Po wejściu na stronę https://bit.ly/38Bwwpy należy wcisnąć przycisk: zapisz się, a następnie podać kilka informacji. 

Spotkanie, poza ogromną dawką wiedzy, jest również doskonałą okazją  do nawiązania wielu relacji biznesowych, a także do weryfikacji i oceny prowadzonych dotychczas działań we własnym biznesie.

Głównymi organizatorami seminarium są: Urząd Miasta Katowice oraz Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Partnerami wydarzenia są m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Śląski Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział Chorzów, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach czy spółka KTW.LEGAL.

Źródło zdjęcia: katoobywatel.katowice.eu