8. Sosnowiecka Jesień Teatralna przed nami

0
98

Przed nami 8. edycja Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, która rozpocznie się już 25 września, a zakończy 3 października. W tym roku hasłem przewodnim jest: “Literackie inspiracje w teatrze”. Znamy harmonogram wydarzenia! 

Od 25 września do 3 października odbędzie się 8. Sosnowiecka Jesień Teatralna, której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu. Celem tej edycji jest popularyzacja literatury, pogłębienie wiedzy, a także to, co teatr robi zawsze, czyli wzbudzanie emocji nie tylko wśród osób młodych, ale także starszych! Wszystkie wydarzenia związane z SJT są bezpłatne, a zatem to doskonała okazja, aby zaznać trochę kultury w tym jesiennym okresie. 

Inauguracją 8. edycji SJT będzie koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Jacka Bończyka, aktora, autora tekstów, reżysera, który wielokrotnie był nagradzany i doceniany za swoje dzieła. Całość odbędzie się 25 września o godzinie 18:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateka przy ul. Kościelnej 11.

Dzień później, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu zaplanowany został wernisaż wystawy i prezentacja multimedialna na temat słynnych dzieł literackich na polskich scenach teatralnych. 27 września o godzinie 17:00 w Świecie Nauki i Fantazji (ul. Kościelna 11) odbędzie się Tworzenie własnej bajki i będą to zajęcia dla dzieci, z wykorzystaniem programu edukacyjnego Stem Kindloteka. 28 i 29 września wracamy do Auli Zagłębiowskiej Mediateka, gdzie odbędą się Filmowe środy, czyli pokaz filmowej adaptacji słynnej sztuki Arthura Millera (28 września, 18:00) oraz prelekcja dr Magdaleny Boczkowskiej (29 września, 18:00). 30 września o godzinie 11:30 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się Performative reading, czyli warsztaty czytania performatywnego, a 3 października w Mediatece będzie można zobaczyć spektakl teatralny w wykonaniu grupy “Światło i cień”. 

Więcej informacji na portalu miasta Sosnowiec. 

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię