Katowice z nagrodą Miasta Przyjaznego Inwestorom

0
262

Katowice otrzymały nagrodę “Miasta Przyjaznego Inwestorom”! To jedna z dwunastu nagród Prime Property Prize, które przyznawane są podczas Property Forum 2022, wydarzenia poświęconego rynkowi nieruchomości komercyjnych w Polsce. 

Katowice z nagrodą podczas Prime Property Prize! O tytuł “Miasta Przyjaznego Inwestorom” walczyły z Gdynią, Lublinem, Łodzią oraz Poznaniem, jednak to Marcin Krupa, prezydent miasta, odebrał nagrodę, podczas uroczystej gali 12. edycji tego wydarzenia. Inwestorzy, eksperci z Polski i zagranicy, przedstawiciele banków i instytucji finansujących oraz samorządowych uczestniczą w licznych dyskusjach i debatach, odbywających się w ramach wydarzenia. 

Nagroda ta przyznawana jest za działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego i tworzenia warunków do zwiększenia aktywności inwestorów. Pod uwagę brane są także jakość obsługi przedsiębiorców oraz sprawne realizowanie procedur administracyjnych. Dbanie o ten sektor przekłada się nie tylko na nowe miejsca pracy, ale takżę na wpływy do budżetu, które w tym roku dla Katowic mają osiągnąć kwotę 246 milionów złotych z tytułu podatku od nieruchomości osób prawnych, 138 milionów z tytułu udziału w podatku CIT i 51,5 miliona z tytułu udziału podatku PIT. Urząd Statystyczny w Katowicach podał dane, z których wynika, że w lipcu 2022 roku bezrobocie w Katowicach uplasowało się na poziomie 1,7%, co oznacza, że było jednym z najniższych w Polsce. 

Inwestorzy na pewno są przyciągani do miasta z powodu ogromnej powierzchni biurowej, która aktualnie wynosi 715 tysięcy metrów kwadratowych i stale się powiększa. Innym elementem jest także zrównoważony transport, liczne przestrzenie zielone oraz silne tradycje akademickie, dostęp do lotnisk, oferta tzw. przemysłu czasu wolnego. Te wszystkie aspekty sprawiają, że Katowice otrzymały tytuł “Miasta Przyjaznego Inwestorom”. Serdecznie gratulujemy!