8. Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację — Jaworzno 2022

0
100

Pasjonaci biegania i jazdy rowerem z mapą w ręku mogą zacząć przygotowywać się do ósmej edycji rajdu, który odbędzie się 9 lipca przy Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjny SOSINA.

W pierwszym dniu czerwca rozpoczęły się zapisy do ósmej edycji Rowerowego i Pieszego Rajdu na Orientację przy Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym SOSINA a zakończą się już 1 lipca lub po wyczerpaniu limitu zgłoszeń (150 osób). Link do zgłoszeń: https://zgloszenia.mckis.jaworzno.pl

9 lipca 2022 roku o godzinie 8:00 zacznie się weryfikacja zawodników (w Biurze Zawodów). O godzinie 10:00 zaplanowany został start rajdu pieszego 25 km i rowerowego 40 km, a godzinę później start rajdu pieszego 15 km i rowerowego 25 km. Około godziny 15:30 odbędzie się zakończenie rajdu i wręczenie nagród.

Punkty kontrolne, które zawodnicy muszą odnaleźć i zaliczyć na podstawie otrzymanej na starcie mapy, umieszczone są w różnych zakątkach miasta, promieniście rozrzuconych wokół miejsca startu imprezy. Wśród nich znajdują się zarówno charakterystyczne dla danego miejsca obiekty, jak i zakamarki skrzętnie ukryte w leśnej gęstwinie. O kolejności w ostatecznej klasyfikacji imprezy decyduje przede wszystkim liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, a także czas pokonania całej trasy.

Zapraszamy więc do skorzystania z okazji i wybrania się całą rodziną na Rajd. Spędzenie całego dnia na świeżym powietrzu to nie jedyny pozytywny argument uczestnictwa — rajd to doskonała okazja do nauki strategii oraz dokładności i umiejętności czytania mapy topograficznej.

Osoby niepełnoletnie muszą przed startem zawodów dostarczyć do organizatora zgodę opiekuna prawnego!

Organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu, który nie pobiera opłaty startowej od uczestników imprezy!