Coroczny koncert kolęd i pastorałek chóru BEL CANTO w DK Strzecha

0
234

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na coroczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieżowego chóru BEL CANTO. Wystąpienie jest jednym z wydarzeń inaugurujących 31. Finał WOŚP Racibórz, dlatego też puszka WOŚP zostanie wystawiona w holu DK Strzecha.

Już 27 stycznia (piątek), o godzinie 18:00 w DK Strzecha (ul. Londzina 38, Racibórz) chór Bel Canto pod dyrekcją Marcelego Reszki zaprezentuje nam koncert kolęd i pastorałek.

W repertuarze chóru znajdują się utwory od muzyki średniowiecznej po współczesną. Większość utworów stanowią opracowania i kompozycje Marcelego Reszki, który jest założycielem i dyrygentem chóru do chwili obecnej. Funkcję II dyrygenta pełni Iwona Sedlaczek. Chór jest laureatem wielu konkursów i festiwali międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Wielokrotnie zdobywał Grand Prix na festiwalach. Bel Canto jest jedynym chórem młodzieżowym na raciborszczyźnie, który działa od 28 lat, kontynuując tradycje śpiewacze na ziemi raciborskiej.

Chór powstał na przełomie 1995/1996 roku jako chór Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Od 2007 roku działa pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń” w Raciborzu. Obecnie liczy ok. 30 chórzystów. Wielokrotnie organizował koncerty dobroczynne „Dzieci – dzieciom”, z których dochód przeznaczony był na pomoc dla dzieci, które z różnych względów tej pomocy potrzebowały.

Chór jest zrzeszony w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr – oddział w Katowicach, którego odznakami został wielokrotnie nagradzany. Podczas ubiegłorocznego koncertu kolęd w DK Strzecha prezes ŚZCHiO o. Racibórz Kornelia Pawliczek – Błońska wręczyła zarówno chórzystom, jak i całemu chórowi odznaki honorowe Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr: złote z laurem, złote, srebrne i brązowe.

Wstęp na wystąpienie jest darmowy

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do strony wydarzenia

Źródło: link