XI Gala Skazy w Raciborskim Centrum Kultury

0
133

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na podsumowanie roku artystycznego Zespołu Tanecznego SKAZA czyli na XI GALĘ SKAZY, która odbędzie się w dniach: 1 i 2 października (sobota, niedziela) w sali widowiskowej RCK RDK o godz. 17:00.

 W programie tradycyjnie prezentacje poszczególnych grupa tanecznych, pokazy solistów i duetów. Całość zostanie utrzymana w klimacie subkultury hip-hopowej. Czyli będzie na luzie ale jednocześnie jak zawsze spektakularnie i wyjątkowo! Jak zawsze nie zabraknie niespodzianek, nie tylko tych tanecznych!

Zespół Taneczny SKAZA działa niezwykle prężnie pod kierownictwem założycielki i choreografki Manueli Krzykały, reprezentując Racibórz na najważniejszych turniejach i mistrzostwach nie tylko Polski, ale i świata. Drugim instruktorem jest Magdalena Mosek. W dodatkowych zajęciach akrobatycznych wspiera zespół Joanna Sokołowska.

SKAZA składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy obecnie 168 tancerzy od 5. do 45. roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny i street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych. Od 2018 jest członkiem Międzynarodowej Federacji Tańca WADF oraz poszczególni jej członkowie Międzynarodowej Organizacji Tańca IDO. W mistrzostwach obu organizacji zarówno grupy jak i poszczególni tancerze zdobyli miejsca na podium. Największym sukcesem jest wicemistrzostwo świata Agaty Kruszelnickiej w kategorii street dance. I choć zespół ma wyrobioną swoją markę oraz prestiż, to nie tylko zwycięstwa turniejowe są najważniejsze. To przede wszystkim zespół młodych ludzi i ich instruktorów, tworzących SKAZ-ową rodzinę, wieloletnie przyjaźnie, wyjazdy, emocje – po prostu sposób na życie.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasach RCK oraz na

https://biletyna.pl/…/XI-GALA-ZSPOLU…/Raciborz (1.10.2022)

https://biletyna.pl/…/XI-GALA-ZSPOLU…/Raciborz (2.10.2022)

Honorowane raciborskie karty: ”Senior 60+”, „Rodzina+’”

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/2PWd6xP2k

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię