Zajęcia dla seniorów w ramach Międzypokoleniowej Akademii Nauki 

0
30

Odkrywanie tajników cyberprzestrzeni i nauka bezpiecznego poruszania w świecie technologii? Każdą z tych rzeczy możesz poznać razem z Międzypokoleniową Akademią Nauki! Unikatowe zajęcia pokażą, jak korzystać z sieci i nie zostać ofiarą bezprawnych działań!

Międzypokoleniowa Akademia Nauki to projekt Akademii WSB, którego celem jest popularyzacja wiedzy wśród dzieci i seniorów. W ramach projektu jedną z inicjatyw jest Klub Seniora – Cyfrowy Plus. Realizacja cyklu spotkań z seniorami jest współorganizowana przez 9 Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB – w Bobrownikach (Rogoźnik i Siemonia), Bieruniu, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Ogrodzieńcu, Psarach, Tąpkowicach i Wojkowicach. 

Zajęcia w ramach Klubu Seniora – Cyfrowy Plus to przede wszystkim warsztaty przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny tak, aby w sposób przystępny przekazać rzetelną wiedzę na temat: bezpieczeństwa, narzędzi pracy i cyberprzestępczości w sieci. Po teoretycznym wprowadzeniu – seniorzy mają możliwość w praktyce nauczyć się obsługi komputera czy poruszania w sieci. Ostatnie wykłady w tym roku odbyły się pod koniec listopada w takich miejscowościach jak: Rogoźnik, Siemonia, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Tąpkowice, oraz Psary. 


Natomiast, zapraszamy już w nowym roku na kolejne z tego programu wykłady teoretyczne oraz zajęcia praktyczne. Ze wszystkimi pytaniami można zwracać się bezpośrednio do Akademii WSB.