XVI Metropolitalne Święto Rodziny

0
106

Rodzina — forum dialogu. Pod takim hasłem odbędzie się już XVI Metropolitalne Święto Rodziny. Festiwal, w ramach którego odbędą się koncerty, przedstawienia, pikniki, festyny, wydarzenia sportowe i wiele więcej rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 20 maja o godz. 17:00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. 

Metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc podkreślił znaczenie hasła „Rodzina forum dialogu” w kontekście trwającej wojny na Ukrainie. Arcybiskup wspomniał, że rok temu, w obliczu napaści Rosji na Ukrainę, Metropolitalne Święto Rodziny odbywało się pod hasłem „Rodzina jako źródło pokoju”. Tegoroczna edycja ma zwrócić uwagę na pilną potrzebę dialogu, rozumianego jako wzajemne słuchanie i wymiana argumentów. Brak dialogu prowadzi bowiem do tragicznych konsekwencji, takich jak przywołane przez arcybiskupa 59 konfliktów zbrojnych, trwających na całym świecie.

Dokładne szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, ale np. Dyrektor DMiT zapowiedział, że koncert inauguracyjny będzie duży. Warto wspomnieć, że na poprzednich koncertach inauguracyjnych mogliśmy posłuchać m.in. Natalie Kukulską, czy sławny włoski chór dziecięcy Piccolo Coro dell’Antoniano. Metropolitalne Święto Rodziny potrwa do 4 czerwca. Na razie jednak organizatorzy zachęcają inne podmioty do zgłaszania wydarzeń w ramach jego cyklu, a zostało już mało czasu, bo tylko do 30 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia. Śląski Urząd Wojewódzki, planuje zgłosić konferencję dla rodzin, konkurs dla dzieci czy przeprowadzenie rodzinnej gry miejskiej na terenie Parku Śląskiego

Nie pozostaje nam na razie nic innego niż cierpliwie wyczekiwać na kolejne informacje dotyczące Metropolitalnego Święta Rodziny, a te pewnie, dostaniemy już za niedługo.