Tyle godzin ile gmin! Aż 41 godzin trwania Kierunku GZM!

0
93

Górnośląsko Zagłębiowska Metropolia podała dokładniejsze informacje o Kierunku GZM. Tegoroczne Święto Metropolii potrwa prawie dwa dni! Bo aż 41 godzin. Już druga z kolei impreza odbędzie się 1 i 2 lipca 2023 r. 

Kierunek GZM to w zamyśle cykliczny festiwal wycieczek po ciekawych i intrygujących miejscach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W tym roku, zacznie się w sobotę, 1 lipca o godz. 4:36 a zakończy po już wcześniej wspomnianych 41 godzinach, w niedzielę 2 lipca o godz. 21:36. Data rozpoczęcia jest symboliczna, bowiem to 1 lipca 6 lat temu, utworzona została nasza metropolia.

Pierwsza edycja Kierunku GZM okazała się dużym sukcesem, udział w niej wzięło ponad 14 tysięcy osób. Sami organizatorzy oczekują nawet większej frekwencji w tym roku. O kreatywność pomysłów nie musieli się martwić, w pierwszej edycji zorganizowane 94 wydarzenia, w tym 68 mikrowypraw po unikalnych miejscach w metropolii. Ich uczestnicy przebyli razem 1365 kilometrów i odwiedzili 490 obiektów.

Podobnie jak w zeszłej edycji, każda z gmin metropolii ma prawo do złożenia maksymalnie 3 wniosków na organizację wycieczek i 1 wniosku na organizację wydarzenia specjalnego. O wyborze wycieczek zadecyduje specjalna komisja na podstawie regulaminu przyjętego przez zarząd GZM. Termin składania wniosków mija 21 marca bieżącego roku.

Więcej informacji zapewne pojawi się w przyszłości, więc na razie zostaje nam czekać i bacznie obserwować stronę wydarzenia: https://kierunekgzm.pl/