XV Europejski Kongres Gospodarczy

0
70

Już za tydzień w Katowicach odbędzie się XV Europejski Kongres Gospodarczy. Trzydniowe wydarzenie odbywające się w dniach 24 – 26 kwietnia 2023 r. jest już pełne sesji. Odbędzie się ich ponad 168, z czego w szczytowym momencie – 18 jednocześnie.

Grono autorytetów z pośród których możemy wymienić komisarzy unijnych, polityków, przedsiębiorców czy menedżerów ponownie będą wielowątkowo debatować o kwestiach dotyczących otaczającego nas świata. Tegoroczny kongres zainauguruje sesja pt. Nowa europejska gospodarka w nowym świecie. Odwołująca się do m.in. zmian klimatycznych i przystosowania gospodarki europejskiej do wyzwań czekających nas w 3 i następnych dekadach XXI wieku.

I również w tym roku, Kongres będzie witać znanych gości z zagranicy, spośród których możemy wymienić m.in.: Petra Poroszenkę (prezydenta Ukrainy w latach 2014-2019); Johanessa Hahna (komisarza Unii Europejskiej ds. budżetu i administracji) czy Andersa Eide (ambasador Królestwa Norwegii w Polsce). Nie zabraknie również rodzimych a nawet i lokalnych nazwisk m.in.: Jerzego Buzka (posła do Parlamentu Europejskiego); Waldemara Budę (ministra rozwoju i technologii) oraz Piotra Araka (dyrektor Państwowego Instytutu Ekonomicznego).

Ten rok jest dla nas szczególny, dlatego i sama konferencja jest szczególna. Europejską i światową gospodarkę czekają niełatwe czasy. Świadomi i odpowiedzialni już przygotowują się na scenariusze spowolnienia czy nawet recesji. Kryzysy – polityczny, energetyczny i ekonomiczny – mogą okazać się nie tylko rodzajem testu odporności, ale także impulsem niełatwych, a przy tym koniecznych  i trwałych zmian, które w dłuższej perspektywie zaprocentują w wielu wymiarach. – Znajdziemy w opisie wydarzenia. 

Pozostało nam tylko odliczać czas i zachęcać was, naszych drogich czytelników do wzięcia udziału. Rzadko zdarzają się takie poszerzające horyzonty ogromne okazje. Więcej informacji wraz z agendą, prelegentami itp. można znaleźć na stronie internetowej Europejskiego Kongresu Gospodarczego: https://www.eecpoland.eu/2023/pl/