Warsztaty tworzenia podcastów w Zabrzu

0
93

W czerwcu Miejska Biblioteka w Zabrzu zaplanowała warsztaty o tym, jak tworzyć podcasty. Przewidziano cztery spotkania w następujących terminach: 1, 8, 15 i 22 czerwca w Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4.

Głównymi odbiorcami warsztatów ma być młodzież, jednak organizatorzy są otwarci na uczestników w każdym wieku. Tematy dotyczą literatury sensacyjnej i kryminalnej, a więc jedynym warunkiem uczestnictwa jest zainteresowanie tą tematyką. Warsztaty prowadzi Paulina Świtała, która pracuje na Wydziale Humanistycznym i w Biurze Działalności Studenckiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest to autorka wielu reportaży, które dotyczą społeczeństwa, a także programów publicystyczno-naukowych i edukacyjnych.

Pierwsza część warsztatów dotyczy przekazania uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu komunikacji, czyli tego, jak poprawnie mówić i dobrze brzmieć, jak przeprowadzać rozmowy indywidualne i z gośćmi, ale też jak nagrywać, montować i promować podcast. Druga część warsztatów dotyczy literatury kryminalnej.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 4”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Kryminalne Zagadki Śląska to projekt, który cieszy się dużym zainteresowaniem i sukcesem. Jego adresatem są zarówno dorośli, jak i młodzież. Inicjatywa jest realizowana od 2018 roku.