V edycja Teatralne Parkowanie 2022

0
97

Coroczna tarnogórska impreza teatralna powróciła, a w ramach niej wiele intrygujących spektakli.

Od 2018 roku wydarzenie to wykorzystuje przestrzeń miasta Tarnowskie Góry – konkretnie Park Miejski – do prezentowania wartościowych plenerowych spektakli teatralnych. Zaproszone grupy teatralne prezentują swoje występy w letnie weekendy. Inicjatywa ta pozytywnie wpływa na ofertę kulturalną mieszkańców miasta i odwiedzających to miasto. 

Przedsięwzięcie organizowane i koordynowane jest przez Stowarzyszenie Góry Kultury, co ważne – wstęp na wszystkie występy jest darmowy!

Teatr w Ruchu “Franek Włóczęga i Legend Księga” 13.08, godz. 15:00 

Spektakl tematyką odnosi się do korzeni polskich tradycji, zawartych w legendach czy książkach – oczywiście w przystępny dla młodego widza sposób. Przedstawiane historie są wszakże jednym ze źródeł naszej tożsamości. Spektakl stanowi promocję czytelnictwa wśród najmłodszych – ma na celu zwiększenie zainteresowania historią i wiedzą zawartą w książkach u młodzieży.

Muzikanty “Objazdowe kino nieme” 20.08, godz. 17:00 i 20:00

Uwaga! Spektakle będą odbywać się w jurcie, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odbioru w dniu spektaklu przy Muszli na godzinę przed każdym spektaklem. Ze względu na światła stroboskopowe spektakl jest odpowiedni od lat 9.

Spektakl ten znacząco się wyróżnia – odbywa się w namiocie kinematograficznym. Proponowany jest widzom szeroki przekrój kina światowego – od pierwszych filmów niemych, przez horror czy western aż po współczesne kino akcji oraz science-fiction.

Kończącym wydarzenie spektaklem jest “Spectrum” w wykonaniu Sztukmistrzów – odbędzie się 4.09 o godz. 20:00.