Urodziny Zawiercia 2022

0
130

Największa plenerowa impreza Zawiercia już za parę chwil. W tym roku władze rozszerzyły formułę Urodzin Zawiercia. Będzie się działo!

1 lipca, w dzień, kiedy przypada 107. rocznica nadania praw miejskich, w sali widowiskowej MOK (ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie), oficjalnie rozpoczniemy obchody święta naszego miasta. Odbędzie się Gala Otwarcia, a na scenie wystąpi znany muzyk, kompozytor i dyrygent – KRZESIMIR DĘBSKI w towarzystwie WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA i znakomitych solistów – Mileny Lange i Damiana Wilma.

W sobotę o godzinie 17:00 na stadionie miejskim zagra zespół 2PLUS1 – polski zespół wykonujący muzykę pop, folk rock i folk, a w późniejszym okresie swojej działalności także disco, który w trakcie swojej wieloletniej kariery dał się polubić za przeboje takie jak „Chodź, pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca” czy „Windą do nieba”. 

Gwiazdą wieczoru będzie SŁAWOMIR, który na scenie pojawi się wraz ze swoją żoną Kajrą i całym zespołem. Nie zabraknie takich przebojów jak „Miłość w Zakopanem”, „Ni mom hektara” czy „Weselny pyton”. 

Pierwszy dzień imprezy zakończymy dyskoteką z DJ KEJWKA.

Niedziela 3 lipca z pewnością połączy pokolenia. 

Jako pierwsza wystąpi wybitna polska artystka, HALINA KUNICKA, która słynie z przebojów takich jak „Niech no tylko zakwitną jabłonie” czy „To były piękne dni”. 

Nie zabraknie też oczywiście gwiazdy dla młodzieży – w tym roku będzie to raper WAC TOJA znany z hitów „Lot”, „Nasze lato” czy „Kapitan”. 

Ostatni dzień koncertów zakończy dyskoteka z DJ FANTOMAS i DJ MATTI.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Harmonogram: https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/9808

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2716904565133810/