„Tydzień Dziecka” w Sosnowcu

0
142

Już w niedzielę 29 maja odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja „Tygodnia Dziecka” w Sosnowcu. Festiwal atrakcji i wydarzeń kulturowych, który będzie trwał cały tydzień, skierowany jest głównie w stronę dzieci.

Obchody Tygodnia Dziecka” rozpoczną się już w niedzielę 29 maja. Na placu przed kasami Stadionu Ludowego odbędą się warsztaty Rolki u Karolki”, podczas których odbędzie się wstępne szkolenie dotyczące hamowania i kontrolowanych upadków. W międzyczasie odbędą się również wyścigi. Dodatkowo dzieci czeka mnóstwo atrakcji takich jak malowanie na streczu, modelowanie balonów, pokaz baniek mydlanych czy wykonywanie zmywalnych tatuaży.

Przez najbliższy tydzień, w godzinach 17:00-19:00 w Parku Kuronia odbywać się będą animacje dla najmłodszych, a na Górce Środulskiej będzie można wziąć udział w zjeździe na pontonach ze szczytu i w pływaniu łódeczkami na specjalnie w tym celu przygotowanym basenie. Dodatkowo do 1 czerwca włącznie na terenie Parku Sieleckiego gościć będzie Wesołe Miasteczko.

Ciekawym wydarzeniem podczas całego tygodnia będzie rekonstrukcja walk z Prusakami z okresu wojen napoleońskich. Zrekonstruowany zostanie atak na dwór na Pogoni, podczas którego w inscenizacji użyte zostaną armaty i konie, a rekonstruktorzy wystąpią w strojach z tamtej epoki.

Finał Tygodnia Dziecka” odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca na Górce Środulskiej. Od godziny 14:00 na dzieci czekały będą atrakcje znane z poprzednich dni a ponadto, najmłodsi będą mogli pobawić się na dmuchanym torze przeszkód, wziąć udział w warsztatach cyrkowych, spotkać policyjne psy czy zobaczyć pokaz olbrzymich baniek mydlanych.

Tydzień Dziecka” to wydarzenie, które zawsze cieszyło się popularnością. Zachęcamy więc dorosłych, aby w najbliższych dniach wybrali się wraz ze swoimi pociechami do Sosnowca i przekonali się o tym na własnej skórze!