Transform4Europe

0
127

Od 9 do 13 maja na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbywa się międzynarodowy kampus Transform4Europe. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie, które zostało zorganizowane na śląskiej uczelni. 

Transform4Europe to międzynarodowy tydzień spotkań, podczas których odbywa się mnóstwo dyskusji oraz dochodzi do wymiany doświadczeń. Studenci i studentki, doktoranci i doktorantki, a także pracownicy i pracowniczki aż z 7 ośrodków naukowych przyjechali do Katowic, aby wziąć udział w szeregu wykładów i warsztatów. Jest to ponad 350 osób, które przyjechały z: Niemiec, Hiszpanii, Estonii, Bułgarii, Polski, Włoch i Litwy. 

Wydarzenie rozpoczęło się 9 maja w godzinach porannych przed rektoratem. Uczestnicy wspólnie w międzynarodowym i wielojęzycznym gronie zaśpiewali „Odę do radości”, a następnie zatańczyli poloneza. Wszyscy goście zostali przywitani przez Rektora prof. Ryszarda Koziołka. 

Transform4Europe to nie tylko wielkie naukowe wydarzenie, ale również czas integracji i poznawania innych kultur. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Górny Śląsk, spróbować tutejszych potraw oraz poznać okoliczne zwyczaje. Specjalnie na tę okazję zostaną również zorganizowane koncerty, w których będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. 

Podczas tygodniowego kampusu dojdzie również do jeszcze jednego bardzo istotnego wydarzenia – nastąpi podpisanie listu intencyjnego z kolejnymi uczelniami, które mają zasilić skład Transform4Europe. 

Jeśli jesteście ciekawi, co takiego będzie działo się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przez kolejne dni, zapraszamy was do odwiedzania strony internetowej: https://us.edu.pl/

Wojciech Gosek