Taneczny flash mob ze SKAZĄ na raciborskim rynku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

0
83

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca na mieszkańców Raciborza czeka wielka integracja taneczna w samym centrum miasta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zaczerpnięcia dawki pozytywnej energii i poczucia się częścią wielkiej tanecznej społeczności!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, jak co roku Raciborskie Centrum Kultury wraz z Zespołem Tanecznym SKAZA włącza się w jego obchody poprzez akcję TańczMY organizowaną przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. W sobotę, 29 kwietnia w samo południe organizujemy taneczny flash mob na raciborskim rynku. Zachęcamy do wspólnej zabawy tańcem!

Do udziału w tegorocznej jubileuszowej 5. edycji akcji tańczMY 2023 organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zgłosiły się nie tylko instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne, zespoły taneczne, ale również osoby fizyczne. Zgłaszający się są organizatorami lub współorganizatorami określonego tanecznego wydarzenia artystycznego.

Corocznie orędzie poświęcone danemu świętu było ogłoszone 21 kwietnia przez chińską tancerkę Yang Liping i brzmiało następująco: „Język ciała jest najbardziej instynktowną formą komunikacji międzyludzkiej. Od pierwszych chwil przyjścia na świat, jeszcze zanim nauczymy się wypowiadać słowa, możemy używać naszych rąk i stóp do wykonywania gestów przypominających taniec. Z tego „pierwotnego języka” wyrasta taniec. Taniec jest ściśle związany z naturą i życiem”.

Gorąco polecamy przyjść na flash mob i cieszyć się tańcem razem ze SKAZĄ!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię