Stowarzyszenie Amazonek „Tęcza” w Mysłowicach

0
109

Od 1999 roku w Mysłowicach działa stowarzyszenie „Tęcza”, którego członkami są kobiety po chorobie nowotworowej piersi oraz ich rodziny. Kobiety po mastektomii mogą uzyskać poradę, pomoc związaną z rehabilitacją, a także wsparcie. 

Stowarzyszenie Amazonek ma swoją siedzibę przy ulicy Grunwaldzkiej w Mysłowicach. „Tęcza” stara się też prowadzić działania związane ze zwiększeniem świadomości kobiet na temat zapobiegania chorobom nowotworowym, które dotyczą sutka. „Tęcza” organizuje prelekcje w szkołach, a także w zakładach pracy, do tego przygotowują różne wyjazdy integracyjne, służą poradą i wsparciem psychicznym. Celem jest przywrócenie kobietom pełnej sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Na stronie stowarzyszenia możemy przeczytać, że ich działalność to również organizowanie systematycznej rehabilitacji ruchowej indywidualnej i grupowej czy drenaż limfatyczny, wykonywany przez rehabilitantkę, jak również przy pomocy mankietu pneumatycznego. Amazonki prowadzą rehabilitację tańcem, zajęcia auerobiku, terapię zarówno grupową, jak i indywidualną, czy rehabilitację na basenie w Kopalni Wesoła w Mysłowicach. Dodatkowo, na stronie możemy przeczytać o tym, jak samodzielnie badać piersi. Znajdziemy tam 10 dobrych rad profilaktycznych, a także inne cenne wskazówki.

Amazonki brały już udział m.in. w szkoleniu z pierwszej pomocy, warsztatach w Sierakowie, wyjeździe relaksacyjno-rehabilitacyjnym do Mrzeżyna, Ogólnopolskiej Pielgrzymce Amazonek do Częstochowy, Ogólnopolskiej Olimpiadzie na Malcie w Poznaniu, czy wielu cennych wykładach i spotkaniach z interesującymi osobami.