Mapy pamięci w Tychach

0
110

Już niedługo w Tychach odbędą się warsztaty manualne. Będą one dostępne dla wszystkich, dzięki tłumaczeniu także dla obywateli z Ukrainy.

Już 6 sierpnia Muzeum Miejskie w Tychach zorganizuje mapy pamięci. Warsztaty będą związane z wystawą ,,Barbara Kubska-Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Podczas warsztatu odbędą się prace związane z archiwalnymi fotografiami i wspomnieniami.  Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 11. Dla obywateli Ukrainy będzie zapewniony tłumacz.

Zygmunt Kubski obserwował rozwój miasta Tychy. Jest on autorem ogromnego zbioru fotografii, które ukazywały to miasto w różnych momentach. Sam Kubski nie pochodził z Tych. Autor fotografii wywodził się z majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie (w czasie wojny zajętym przez wojsko niemieckie, po wojnie rozparcelowanym). Wystawa opowiada o historii utraty, zmiany i wędrówki. Kubski przed śmiercią odtworzył z pamięci plan gospodarstwa, który będzie można zobaczyć na wystawie ,,Barbara Kubska-Zygmunt Kubski. Czas Nieutracony”. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od maja i będzie trwała do 30 września. Wstęp na wystawę jest wolny.

Uczestnicy są poproszeni o przyniesienie własnych fotografii (mogą znajdować się w telefonie lub aparacie), które będą ukazywały ważne miejsce, osoby lub wydarzenia. Osoby, które nie są pełnoletnie muszą przybyć wraz z opiekunem.