Społeczna Akademia Ekologiczna – kolejne seminaria

0
109

W sytuacji, kiedy tempo niekorzystnych zmian ekologicznych wyprzedza tempo zwiększania naszej świadomości na ich temat, staniemy przed szansą stracić świat, który znamy teraz. Sprawdźcie, jak można zwiększyć wiedzę na temat zmian ekologicznych!

Podniesienie świadomości na temat ekologii jest niezwykle ważne w obliczu globalnych problemów środowiskowych, które stają przed nami. Ekologia dotyczy zrozumienia i zachowania równowagi między ludźmi a ich otoczeniem naturalnym. Większa świadomość ekologiczna może mieć pozytywny wpływ na nasze decyzje i zachowania, prowadząc do ochrony i zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.

Fundacja Ius Et Civis – organizator projektu Społeczna Akademia Ekologiczna w najbliższym czasie organizuje kolejne dwa seminaria eksperckie. Pierwsze odbędzie się 24 maja 2023 o godzinie 13:00 w biurze Fundacji Ius Et Civis. Tematem przewodnim będą zmiany klimatu, a gościem seminarium będzie Kamil Krzoski – specjalista ds. odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Współwłaściciel spółki Energia Dla Miast, która zajmuje się tworzeniem dokumentów strategicznych w zakresie przygotowania miast i gmin do zmian klimatycznych. 

Drugie seminarium jest zaplanowane na 14 czerwca o godzinie 11:00 i odbędzie się, również w biurze Fundacji pod adresem ul. Mariacka 37/6. Głównym zagadnieniem spotkania będą źródła informacji, a odwiedzą nas aż 2 gościa – Kamil Moskwik – Członek Zarządu Instytutu Jagiellońskiego. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Uczestnik specjalistycznych kursów organizowanych m.in. przez Columbia University, Stanford University czy Université de Genève oraz Maciej Gacki – Specjalista ds. Rynku energii elektrycznej Instytutu Jagiellońskiego. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Politechniki Kijowskiej oraz student Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

W ramach danych seminariów nauczymy się nie tylko w jaki sposób zdobywać wiedzę i mówić o klimacie, ale również w jaki sposób krytycznie odbierać informacje oraz odróżniać fakty od opinii, przyczyniając się tym samym do zwiększania świadomości i zwalczania w najbliższym środowisku zjawiska dezinformacji.

Po najnowsze informacje i inne działania w ramach projektu zapraszamy na stronę internetową projektu oraz gorąco zapraszamy na seminaria!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię