„Smart City & Smart Village 2022”

0
165

28 kwietnia w Tychach odbędzie się konferencja Smart City & Smart Village 2022 poświęcona tematyce tworzenia przyjaznych miejsc dla mieszkańców z zastosowaniem innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań. Wydarzenie jest skierowane dla samorządowców z województw: śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego i świętokrzyskiego. 

Konferencja odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku w Sali Konferencyjnej znajdującej się na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji 7. Wydarzenie zostało zorganizowane po to, by podjąć tematykę tworzenia miejsc, które będą przyjazne dla mieszkańców przy wykorzystaniu inteligentnych rozwiązań. Celem inicjatywy jest zapewnienie bezpośredniego kontaktu z firmami, które mają odpowiednią, a przede wszystkim praktyczną wiedzę w zakresie nowoczesnych rozwiązań Smart, które dedykowane są miastom i gminom, gdyż to właśnie na nich mają skupiać się działania.

To nie jedyne wydarzenie tego typu w Polsce. Podobne eventy są organizowane przez firmę Seedia zajmującą się rozwiązaniami Smart. Podobne wydarzenia odbyły się już na Mazurach, Górnym Śląsku czy Podkarpaciu i zgromadziły dużą liczbę odbiorców. 

Główny program można znaleźć na portalu miasta Tychy, jednak my zdradzimy co nieco na temat tego, co zostało przewidziane w planie. Ciekawym panelem będzie ten dotyczący finansowania inwestycji Smart City w miastach. O 13:30 odbędzie się panel dotyczący poprawy jakości powietrza w polskich miastach a od 15:45 panel dyskusyjny na temat technologii i kierunków rozwoju Smart City.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu oraz kolacją, a także noclegiem, mogą przesłać zgłoszenie na adres mailowy: katarzyna@seedia.city lub zadzwonić na numer telefonu 788 352 628. 

Źródło grafiki: Tychy.pl

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię