Roztańczone Bulwary podczas kubańskiej nocy z DJ Osmarem

0
63

Nadeszło lato, a z nim świetna  zabawa! Ależ to był wieczór i noc – roztańczone Bulwary Nadodrzańskie w rytmach latynoskich serwowanych przez kubańczyka DJ Osmara Pegudo! 

Tą potańcówką Raciborskie Centrum Kultury rozpoczęło swój cykl wydarzeń letnich. Osmara gościli w Raciborzu nie po raz pierwszy. Występował już na Bulwarach z grupą Yaremi Kordos oraz zespołem Juana Carlosa Hechavarria – Sabrosura Viva, a także kilka lat temu na koncercie na sali widowiskowej RCK.

Pochodzący z Hawany Osmar Pegudo jest muzykiem grającym na instrumentach perkusyjnych. W roku 2017 zamieszkał w Polsce i od tego czasu występuje w naszym kraju z wieloma zespołami, takimi jak Kumbia Mać, Los Duendes, The Cuban Latin Jazz, Sabrosura Viva czy Tribute to Sade. Jest również DJ-em, grającym w wielu klubach, m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Legnicy, Toruniu, Rzeszowie czy Krakowie. Specjalizuje się w brzmieniach salsy, bachaty,  reggaetonu, jak również latino house.

W piątkową noc nawet deszcz nie przeszkodził w dobrej zabawie. Jako pierwsi na parkiet ruszyli tancerze szkół tańca salsy, ale już chwilę później potańcówka tak się rozkręciła, że całe bulwary poderwały się z miejsc. Każdy tańczył co mu w duszy grało, a przystań miejska zapełniała się coraz bardziej z każdą minutą. 

Osmar Pegudo, poza DJ-skimi setami, które przeplatał grą na instrumentach perkusyjnych, zaserwował zebranym animację taneczną.  W rytmach latino prowadził tańczących w rytm największych przebojów, co wyglądało jak tańcząca fala. Taka atmosfera sprawiła, że nawet nieśmiali królowali na parkiecie.

Pełną relację zdjęciową można obejrzeć pod linkiem: https://we.tl/t-CJGwfS8sYs.

Przystań na Bulwarach na tą jedną noc zamieniła się w prawdziwy parkiet taneczny przystrojony girlandami, światłami i klimatycznymi stolikami, a przede wszystkim ludźmi z uśmiechami na twarzy. Można było poczuć się jak na wakacjach!

Odpowiedz

Napisz komentarz
Twoje imię